• Wpisz 3 pierwsze litery, aby zacząć wyszukiwanie.

dr hab. Andrzej Sobaś

profesor ASP
Zdjęcie autora

Biografia

Dr hab. Andrzej Sobaś, profesor ASP. Projektant wzornictwa przemysłowego ze specjalnością projektowanie ergonomiczne. Absolwent Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom magisterski pod kierunkiem profesora Adama Gedliczki obronił w 1980 roku. W 2003 r. uzyskał stopień doktora sztuki w dyscyplinie wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2015 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego sztuki w dyscyplinie sztuki projektowe. Od 1988 r. pracuje na kierunku Wzornictwo Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach gdzie prowadzi Pracownię Projektowania Ergonomicznego oraz jest współprowadzącym Pracownię Komunikacji Społecznej. W latach 2008-2012 był prodziekanem Wydziału Projektowego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W latach 2010-2011 był członkiem zespołu projektowego projektu „Design Silesia”, w latach 2011–2012 był ekspertem projektu „Design Silesia II”. Od kwietnia 2009 r. jest członkiem Śląskiej Rady Innowacji przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. W latach 2003-2011 był członkiem zespołu ekspertów „Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości” w Cieszynie (obecnie „Zamek Cieszyn”). Od 2001-2016 współpracował z redakcją magazynu 2+3D. Od 1980 roku prowadzi działalność projektową w zakresie wzornictwa przemysłowego.

Zrealizowane dyplomy / 5