• Wpisz 3 pierwsze litery, aby zacząć wyszukiwanie.

dr hab. Ksawery Kaliski

adiunkt
Zdjęcie autora

Biografia

Urodził się w 1977 roku. W 2002 ukończył z wyróżnieniem Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2013 roku uzyskał stopień doktora sztuki za pracę interaktywną wykorzystującą sztuczną inteligencję PR•OR•OK. W 2020 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego sztuki. Jest adiunktem w Pracowni Działań Multimedialnych na macierzystej uczelni. Od 2003 roku prowadzi firmę Artmediale zajmującą się szeroko rozumianym designem, rzeźbą i sztuką multimediów. Współpracuje z projektantami, informatykami i muzykami przy zaawansowanych projektach multimedialnych związanych z przestrzenią interaktywną oraz autorskimi interfejsami. Dla UNESCO stworzył opracowanie prezentacji multimedialnej Pamięć Polski – Pamięć Świata. Jest autorem koncepcji interaktywnego Muzeum Chopina w Warszawie oraz koncepcji interaktywnej wystawy nowych sal w Kopalni Soli „Wieliczka” (UNESCO). W ramach międzynarodowej kolekcji sztuki art+science stworzył interaktywną instalację EON dla Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Stworzył monumentalne rzeźby stacji drogi krzyżowej dla parafii NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu Zdroju.

Zrealizowane dyplomy / 2