Dzikie oregano — cykl fotografii i książka fotograficzna o ziołolecznictwie w Polsce

Dominika Koszowska

Dyplom magisterski „Dzikie oregano” – cykl fotografii i 300-stronicowa książka fotograficzna o ziołolecznictwie w Polsce – powstał w Pracowni fotografii. Promotorem był dr hab. Piotr Muschalik, praca została obroniona z wyróżnieniem w czerwcu 2017 roku.

Projekt to efekt podróży po Polsce od grudnia 2015 do maja 2017 roku. Jest to opowieść o świecie roślin leczniczych, a przede wszystkim zbiór historii ludzi, którzy zajmują się ziołami. To również opowieść o coraz większej potrzebie naszego powrotu do natury.

Celem projektu było utrwalenie na fotografiach obecnego stanu ziołolecznictwa w Polsce oraz ukazanie związanych z nim tematów — zielarzy, wytwarzania leków ziołowych oraz pozyskiwania roślin leczniczych – a także ocalenie od zapomnienia osób zajmujących się ziołolecznictwem i udokumentowanie tego, co może za chwilę zniknąć. Autorka chciała wzbudzić zainteresowanie oraz przybliżyć potencjalnym odbiorcom tematykę roślin leczniczych i ich wykorzystania.

W ramach dyplomu zaprojektowana została książka – format podłużny o rozmiarze stronicy 202,5 mm × 270 mm, tekst złożono krojem Chaparral Pro, tytularia złożono krojem Futura PT. Książka została wydrukowana na papierze E-PHOTO MATT (matowy papier fotograficzny firmy Felix Schoeller), druk cyfrowy na HP Indigo, natomiast powiększenia do cyklu wydrukowano w liczbie 15 sztuk na papierze barytowym w rozmiarze 46,66 cm × 70 cm.

Źródła

Autorzy pracy

Mogą Cię zainteresować / 8

COOKIES – na naszej stronie używamy technologii takich jak pliki cookie służące do przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu, spersonalizowania wyświetlanych reklam oraz treści. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy Cię o pozwolenie na korzystanie z powyższych technologii. W każdej chwili możesz dobrowolnie wycofać swoją zgodę wchodząc w ustawienia przeglądarki lub opuszczając stronę.

Rozumiem i akceptuję