Zabawka dla dzieci rozwijająca kreatywność we współpracy z marką Boomini

Agnieszka Pluszczewicz

„Nejbi” to zabawka dla dzieci rozwijająca twórcze myślenie, umiejętności manualne, zmysł przestrzenny, i – co najistotniejsze – wspomagająca rozwój kompetencji społecznych i wrażliwości emocjonalnej najmłodszych poprzez zabawę w sąsiedztwo.

„Nejbi” to mała społeczność i nowe spojrzenie na domki dla lalek. Zestaw składa się z czterech domków o takiej samej bryle, takiej samej liczbie elementów i sposobie składania. Każdy domek odróżnia się kolorem, który pojawia się w nim jako dekoracyjny pas w różnych miejscach. Kolor ma pomagać w prawidłowym złożeniu domków.

Zabawka uzupełniona kartami z propozycjami zabaw sformułowanych jako pytania została podzielona na trzy kategorie: praca i obowiązki, odpoczynek i rozrywka oraz sąsiedzka pomoc. Na odwrocie każdej karty znajduje się edukacyjna wskazówka. W każdej kategorii 11 kart zawiera sformułowaną treść, natomiast trzy karty są puste i dają możliwość zapisania dowolnej zabawy przez dziecko lub opiekuna.

Zabawę rozpoczynamy od białej strony karty, na której znajduje się pytanie, natomiast na odwrocie (granatowa część karty) możemy odnaleźć odnoszącą się do pytania wskazówkę, której celem jest edukowanie dzieci w zakresie kompetencji społecznych i wrażliwości emocjonalnej. Ponadto, karty uczą dzieci wypełniania obowiązków, odpowiedzialności (np. za posiadane zwierzę, rośliny) i pomocy drugiej osobie (np. osobom starszym, chorym). W przypadku najmłodszych dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, zabawa z użyciem kart może przebiegać z udziałem osoby dorosłej lub starszych dzieci. W pierwszym przypadku wspólna zabawa jest doskonałą okazją do obserwacji dziecka i jego zachowań, oraz daje możliwość przekazywania dziecku dobrych wzorców i dzielenia się w ramach zabawy wiedzą i doświadczeniem.

Cały zestaw uzupełniają postacie w różnym wieku, zwierzątka domowe i dodatki dobrane w taki sposób, aby nawiązywać do treści kart, oraz broszura zawierająca instrukcję składania.