Miejscotwórstwo-Miejscoodtwórstwo
Dyplom główny – Malarstwo – 8 obrazów:
[1]Interesujęsię architekturą. Życiem w niej. Relacjami, jakie człowiek buduje w architekturze, jej obrazem, obrazem świata, który buduje nasze własne ja. Istotne dla mnie jest to, co tak naprawdę tworzy miejsca, ich obraz, a jednocześnie jest częścią nas samych. Skupiam się na częściach wspólnych malarstwa i architektury. Na przestrzeniach – tych fizycznych i tych urojonych, zbudowanych w naszych głowach z pozbieranych obrazów, emocji, przeżyć.
W cyklu Miejscotwórstwo – Miejscoodtwórstwo odnoszę się do tworzenia przestrzeni i jej odczytywania na poziomie wielozmysłowym. Cały proces odbywa się w pewnej przestrzeni. Poprzez zmysły dokonuje się zapis i powstaje obraz miejsca. Na jego podstawie emocje i pamięć tworzą miejsce w nas. Pokazuję je takim, jakie jest we mnie. Obrazy są myślową mapą miejsc. Ich uniwersalny charakter pozwala odbiorcom odczytać i budować ich własne przestrzenie.
Dyplom dodatkowy – Sitodruk – 12 grafik:
W grafikach ważną rolę odgrywa ruch. Chodzi w nich o coś zupełnie innego, a jednak wciąż wszystko sprowadza się do kwestii budowania obrazu przestrzeni w nas. Cykl grafik pt. „Gry” dotyczy konfliktów międzyludzkich i różnych sposobów ich rozwiązywania. Przedstawiając różne sytuacje staram się, by mogły one dalej trwać. Dzięki zastosowaniu folii magnetycznej pozwalam oglądającym wpłynąć na ich kształt. Odbiorca może uczestniczyć w tworzeniu nowych konfiguracji. Tak też zwróciłam się w stronę budowniczych. Kojarzą mi się z procesem powstawania. Chciałabym, byśmy zwracali uwagę na fakt decydowania o wyglądzie miejsca, w którym się znajdujemy.
Wszystkie prace znajdują się w gablotach, za szkłem, z wyjątkiem jednej. Ostatnia, otwarta gablota różni się od innych jeszcze tym, że jest w kolorze. Przechodząc od tego, co nie jest dla nas zrozumiałe do tego, co zrozumiałym się staje, docieramy do realnego, pełnego kolorów świata, na który możemy mieć wpływ. Przejawia się to w symboliczny sposób, poprzez zmianę miejsca magnesu.