• Wpisz 3 pierwsze litery, aby zacząć wyszukiwanie.

prof. Tadeusz Sławek

portret Tadeusza Sławka

Biografia

Filolog, historyk literatury, tłumacz, poeta, prozaik i eseista. Osobowość współczesnej humanistyki. Laureat licznych nagród i wyróżnień. Niekwestionowany autorytet,  uwielbiany przez studentów, ceniony przez naukowców. Od wielu lat czynnie zaangażowany w życie społeczne i kulturalne Śląska. Członek Polskiej Akademii Nauk. Spiritus movens licznych działań i inicjatyw w regionie.

Artykuły / 1

Pracownia