Tortologia
Dyplom składa się z obiektów malarskich – wyrobów cukierniczych oraz prac wideo, powstałych na podstawie tekstów autorki.
Torty towarzyszą nam od momentu narodzin, aż do śmierci naturalnej lub nienaturalnej. Smaku tych ostatnich – funeralnych, powstałych na naszą cześć, nie poznamy. Tortologia to analiza społeczno–kulturowo–gastronomiczno–politycznych zjawisk na podstawie wyrobów cukierniczych.
Fragment „Tortologii”: Nigdy tortu nie upiekłam, wykonanie wyżej wymienionych czynności przerasta mnie na poziomie biszkoptu numer 1. Prawdopodobieństwo kulinarnej porażki połączone ze świadomością, że to, co przygotowaliśmy, jest niesmaczne, natomiast chwalone przez uprzejmość, przyprawia o mdłości. Ryzyko jest duże, gdyż nie możemy rozkroić wcześniej tortu, aby przekonać się o jego smaku, a decyzja o prezentacji zapada po ocenie zewnętrznej powłoki. Po złożeniu wszystkich elementów modyfikacje możliwe są jedynie na poziomie wizualnym, dlatego też lepiej nie oszczędzać i dołożyć kilka zielonych listków, niedociągnięcia zasypać kolorową posypką, a wszelkie powstałe ubytki wypełnić bitą śmietaną. Jeżeli listki, kolorowa posypka i bita śmietana nie spełnią swojego zadania, pozostaje nam lepienie słodkich kul z ciasta, akceptacja porażki i nazwanie jej bajaderką. Można to porównać do zmagań z techniką malarską akwarelą, która po długotrwałej, nieudolnej walce przemienia się w gwasz. Twórca zarówno w przypadku bajaderki, jak i gwaszu może udawać, że tak miało być.